msp7

TŁUMACZ

Logowanie

Login Forgotten

Gościmy

Obraz Losowy

Zmień szatę

yt_core
Wizyta w Portugalii
Oceny: / 1
Wpisał: Administrator   
03.04.2013.

Wizyta w Portugalii

   W dniach od 23 lutego do 02 marca 2013r. odbyło się kolejne spotkanie partnerów programu  Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Tym razem zostało zorganizowane  w  Portugalii w miejscowości Leiria.  Miejską Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowała delegacja w składzie: dyr. szkoły p. Danuta Hibszer oraz nauczycie: p. Jadwiga Cuber   p. Beata Dudło, p. Witold Długosz. W wizycie wzięli udział także partnerzy z Turcji, Węgier i Anglii. Celem spotkania było szczegółowe omówienie systemu edukacyjnego obowiązującego  w Portugalii oraz analiza dotychczasowych poczynań związanych   z realizacją założeń projektu. Głównym tematem rozważań było dopracowanie wizerunku wspólnie napisanej bajki będącej produktem końcowym projektu pod ciekawym    i intrygującym tytułem „Once Upon  a Time”.

Już podczas pierwszego dnia wizyty gospodarze bardzo wnikliwie zapoznali nas  z obowiązującym u nich  systemem edukacyjnym. Dowiedzieliśmy się, że nauczanie obowiązkowe  w Portugalii trwa dziewięć lat i obejmuje dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Szkolnictwo podstawowe dzieli się na trzy etapy:

·        I etap - trwa cztery lata. Jeden nauczyciel naucza wszystkich przedmiotów,

·        II etap - dwuletni, opiera się na nauczaniu przedmiotowym,

·        III etap - trzyletni. Oprócz przedmiotów obowiązkowych obejmuje możliwość wyboru
przedmiotów dodatkowych.

Czytaj całość…
 
Spotkanie partnerów - Węgry
Oceny: / 0
Wpisał: Administrator   
04.12.2012.
W dniach od 15 do 20 października 2012r. odbyło się kolejne spotkanie partnerów programu  Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Tym razem zostało zorganizowane na Węgrzech (Nagykörű) . Miejską Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowała delegacja  w składzie:  wicedyrektor szkoły p. Danuta Pluta oraz nauczyciele Jadwiga Cuber,  Beata Dudło, Ewa Wyrostek, Anna Dąbrowska, Barbara Wachowicz. W spotkaniu wzięli udział również partnerzy z  Portugalii, Turcji i Anglii Celem wizyty była wymiana doświadczeń związanych z realizacją projektu „ Once upon a time”, umożliwienie skonfrontowania doświadczeń  w zarządzaniu projektem europejskim oraz omówienie szczegółów dotyczących wykonania animacji do bajki, która będzie wspólnym produktem kończącym projekt. Po przybyciu do zespołu przedszolno-szkolnego w Nagykörű zostaliśmy uroczyście powitani pięknymi występami tamtejszej młodzieży. Uczniowie popisali się wręcz spektakularnym pokazem artystycznym, prezentującym tańce narodowe różnych krajów. Ogromne wrażenie na wszystkich wywarły przepiękne, bogato zdobione stroje w których występowali młodzi artyści...

Zmieniony ( 04.12.2012. )
Czytaj całość…
 
Wizyta partnerów z Portugalii, Turcji, Węgier i Anglii w ramach programu Comenius
Oceny: / 8
Wpisał: Administrator   
27.04.2012.

Wizyta partnerów z Portugalii, Turcji, Węgier i Anglii w ramach programu „Comenius” w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 7 w Knurowie.

 

W dniach od 15 do 22 kwietnia 2012r. Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 jest gospodarzem wizyty partnerów programu Comenius „ Uczenie się przez całe życie”. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele z Portugalii, Turcji, Węgier i Anglii (łącznie 23 osoby).

Wizyta ma na celu prześledzenie działań podejmowanych w szkołach partnerskich związanych z realizacją założeń  projektu oraz omówienie szczegółów dalszej pracy nad wspólnym napisaniem bajki dla dzieci w której każdy kraj znajdzie swojego „ milusińskiego” bohatera pochodzącego z bajki rodzimej. Każda szkoła partnerska przedstawi w postaci prezentacji multimedialnej propozycje wyglądu książki ( szatę graficzną, obwolutę, druk).      Na spotkaniu roboczym zaprezentowane zostaną także materiały przedstawiające informacje

o autorach bajek i charakterystyce proponowanych bohaterów. „ Co chcemy wiedzieć      o partnerach” tak zatytułowana zostania kolejna część wizyty roboczej, na której posiłkując się prezentacjami multimedialnymi każda z grup będzie udzielać odpowiedzi na pytania przygotowane przez uczniów ze szkół partnerskich. Zaglądając do pytań przygotowanych przez uczniów naszej szkoły po raz kolejny doceniliśmy ich  wyobraźnię i ciekawość, gdyż pytania obejmowały nie tylko ogólną  wiedzę z zakresu  historii, geografii czy sportu, ale także pytano o rodowód flag, genezę powstania państw oraz miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów. Po burzliwych dyskusjach i prezentacjach partnerzy odwiedzą naszą szkołę, wezmą udział w lekcjach plastycznych ,informatycznych prowadzonych przez naszych nauczycieli. Następnego dnia role się odmienią i to przedstawiciele zaproszonych delegacji będą prowadzić lekcje nauki własnych języków dla naszych uczniów. Sądzimy, że wszystkie zajęcia  w szkole będą odbywać się w charakterze wspaniałej zabawy, towarzyszyć im będzie duże zaangażowanie i entuzjazm. Oprócz intensywnej pracy nad realizacją założeń projektu chcemy urozmaicić gościom pobyt w Polsce organizując ciekawe, pełne atrakcji turystycznych wyjazdy.


Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 18